گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی

7 روش باز کردن گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی و نوار بهداشتی

گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی از اصلی ترین دلایل گرفتگی لوله های فاضلاب است که به دلیل تحمع زیاد آنها در لوله رخ می دهد. برخی از افراد از نقش دستمال کاغذی و نوار بهداشتی در گرفتگی لوله های فاضلاب مطلع نیستند و به همین دلیل از افتادن آنها در چاه جلوگیری نمی کنند. با توجه به اینکه دستمال کاغذی بسختی در آب حل میشود، در مسیر لوله ها انباشته شده و مانع از عبور فاضلاب خواهد شد. در ادامه چند روش عملی آسان برای باز کردن گرفتگی چاه دستشویی ایرانی و فرنگی با دستمال کاغذی و نوار بهداشتی و موارد مشابه را ارائه خواهیم داد. با شرکت لوله بازکنی تهران سهامی همراه باشید.

گرفتگی چاه دستشویی با دستمال کاغذی

گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی

برخلاف کاغذ کتاب و دفتر، دستمال کاغذی به سختی در آب حل میشود و به همین دلیل بعد از ورود به لوله ها منجر به گرفتگی آنها خواهد شد. علاوه بر دستمال کاغذی، نوار بهداشتی و پد بهداشتی و هر نوع الیاف پنبه ای و غیره نیز همین مشکلات را برای چاه توالت بوجود می آورند. حال سوال این است: گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی و نوار بهداشتی را چطور باز کنیم؟ چند راه حل در این زمینه وجود دارد که عبارتند از:

1- درآوردن دستمال کاغذی از چاه توالت با قلاب

یکی از بهترین روش ها برای باز کردن گرفتگی چاه دستشویی با دستمال کاغذی، استفاده از قلاب است. اگر قلاب فلزی در دسترس دارید آن را وارد چاه توالت کنید تا به دستمال های انباشته شده در لوله برخورد کند و سپس آنها را به بیرون بکشید. اگر قلاب فلزی ندارید می توانید چوب لباسی های فلزی را به قلاب تبدیل کنید. یک عدد چوب لباسی فلزی را باز کنید تا به میله ای صاف تبدیل شود. سپس یه طرف آن را کمی خمیده کنید تا شبیه به قلاب شود. این روش برای باز کردن گرفتگی فاضلاب توالت با مو، اشیا و غیره نیز قابل استفاده است.
اگر به تازگی نوار بهداشتی و دستمال کاغذی در چاه توالت افتاده است با این روش در اغلب مواقع می توانید آنها را به بیرون بکشید. در برخی از مواقع دستمال از دهانه چاه دور شده و با قلاب های کوتاه نمی توان گرفتگی توالت را باز کرد.

جهت استفاده از خدمات لوله بازکنی جنوب تهران با شماره تلفن  02133255737 تماس بگیرید

2- از چنگک لوله فاضلاب استفاده کنید

از دیگر روش ها برای باز کردن گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی می توان به چنگک اشاره کرد. چنگک لوله فاضلاب قطعه ای فلزی است که به دلیل داشتن طول زیاد براحتی می تواند اغلب گرفتگی های لوله را خارج کند. یک طرف این ابزارها شبیه به انبر است و با دسته سمت دیگر می توان آن را باز و بسته کرد. چنگک را به آرامی وارد چاه توالت کنید و به محض برخورد با هر نوع گرفتگی در مسیر با باز کردن دهانه انبار آن را به بیرون بکشید. چنگک های فاضلاب حدود 125 سانتی متر طول دارند و به همین دلیل مسیر زیادی از لوله را پوشش می دهند.

3- درآوردن دستمال کاغذی از چاه توالت با فنر دستی

ابزار بسیار کاربردی دیگری که می توانید برای درآوردن دستمال کاغذی و نوار بهداشتی از چاه توالت استفاده کنید، فنرهای دستی است. این فنرها را می توانید از ابزارفروشی ها تهیه کنید و در منزل کاربرد زیادی دارند. فنر را به آرامی وارد چاه توالت کنید و بعد از چند مرتبه چرخاندن، آن را به بیرون بکشید. بسیاری از گرفتگی های لوله با این حرکت به فنر متصل میشود و از این طریق می توانید آنها را به بیرون بکشید.

4- از تلمبه دستی استفاده کنید

در اغلب منازل تلمبه دستی وجود دارد و برای باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی، لوله توالت و فاضلاب می توان از آن استفاده کرد. تلمبه را در دهانه چاه قرار دهید و چند مرتبه آن را به بالا و پایین فشار دهید. ورود هوا با فشار بالا به داخل چاه باعث حرکت دستمال کاغذی در چاه شده و از آن رد میشود. چندین مرتبه این کار را انجام دهید و بعد از باز شدن کامل چاه مقدار زیادی آب با فشار وارد لوله ها کنید.

5- از مواد شوینده استفاده کنید

راه حل بعدی برای باز کردن گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی، استفاده از مواد شوینده است. برخی از مواد شوینده از قبیل قرص ظرفشویی، پودر صابون لباسشویی و مواد مشابه می توانند باعث حرکت دستمال در لوله و عبور آن شوند. مواد شوینده را داخل چاه بریزید و بهد از نیم ساعت آب داغ درون لوله وارد کنید. چند مرتبه این کار را تکرار کنید تا چاه به طور کامل باز شود و آب براحتی در آن تخلیه گردد.

6- آب داغ برای باز کردن گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی

بعد از افتادن دستمال کاغذی در چاه توالت آب به سختی از آن تخلیه میشود و کاملا مسیر مسدود نیست. اگر دستمال از دهانه چاه دور شده است و با چنگک و قلاب نمی توانید آن را به بیرون بکشید، بهتر است چند سطح آب داغ را با فشار وارد چاه کنید. بعد از تخلیه آب اگر هنوز گرفتگی برطرف نشده است، مجدد این کار را انجام دهید. البته توجه داشته باشید که بیش از اندازه آب وارد چاه توالت نکنید چون ممکن است چاه توالت بالا بزند…

7- از فنر برقی استفاده کنید

به جرات می توان گفت بهترین و تضمینی ترین روش برای باز کردن گرفتگی چاه دستشویی با دستمال کاغذی، استفاده از فنر برقی است. شرکت های لوله بازکنی با فنر برقی های بلند در کوتاه ترین زمان می توانند این مشکل را برطرف کنند. این روش برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با هر نوع ماده قابل استفاده است.

باز کردن گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی و نوار بهداشتی

نکات مهم در باز کردن گرفتگی چاه دستشویی با دستمال کاغذی

 • تا حد امکان از چاه بست یا درپوش برای توالت ایرانی استفاده کنید تا از افتادن دستمال و نوار بهداشتی به داخل لوله جلوگیری شود.
 • اگر به هر دلیل دستمال داخل چاه افتاد، سعی کنید قبل از کشیدن فلاش تانک با برس توالت یا قلاب آن را به بیرون بکشید.
 • بعد از افتادن دستمال در چاه، اگر ابزار در دسترس ندارید، مواد شوینده را داخل چاه توالت بریزید. این مواد باعث حل شدن دستمال کاغذی شده و مسیر را باز می کنند.
 • اگر تعداد دستمال ها کم است، بلافاصله بعد از افتادن آن در چاه فلاش تانک را بکشید تا مقدار زیاد آب وارد لوله شود

رفع گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی در تهران

اگر هیچ یک از راه حل های ارائه شده در متن موثر نبود می توانید در هر ساعت از شبانه روز با یکی از شعب شمال، جنوب و شرق و غرب تهران لوله بازکنی سهامی تماس بگیرید. سرویس کاران این مجموعه بلافاصله به محل اعزام شده و با فنر زدن لوله فاضلاب در تهران بدون تخریب و کثیف کاری هر گونه مشکل از قبیل گرفتگی چاه توالت فرنگی و ایرانی با دستمال کاغذی و نوار بهداشتی را باز می کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • پسرم رول دستمال کاغذی رو انداخته داخل توالت و سیفون رو کشیده. حالا نه میشه دستمال رو بیرون آورد و نه آب پایین میره. از قلاب و میله استفاده کردیم درست نشد. چه راه حل دیگه ای پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز. پیشنهاد میکنم با لوله بازکن تماس بگیرید تا با فنر برقی دستمال به بیرون کشیده شود

   پاسخ
 • بعد از افتادن دستمال کاغذی و نواربهداشتی در چاه توالت اصلا نباید آب زیادی وارد لوله ها کنین چون مشکل رو بدتر میکنه. من پیشنهاد میکنم حتما با لوله بازکن تماس بگیرین تا زمان از دست نرفته

  پاسخ
 • برای درآوردن دستمال کاغذی از چاه توالت ما از قلاب فلزی استفاده کردیم نشد در نهایت لوله بازکن اومد و تونست دستمال رو دربیاره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید