12 روش معجزه آسا باز کردن لوله حمام

باز کردن لوله حمام یا چاه فاضلاب حمام در اغلب مواقع با روش های بسیار ساده قابل انجام است و نیاز به تخصص بالا در لوله بازکنی نیست. اصلی ترین دلیل گرفتگی لوله فاضلاب حمام، ورود مقدار زیاد مو، چربی و مواد شوینده به داخل لوله و تجمع در مسیر عبور فاضلاب است. به همین دلیل تاکید میشود همیشه از درپوش مناسب برای چاه فاضلاب حمام استفاده کنید تا مانع از ورود مو به داخل لوله شود. در ادامه چند روش بسیار آسان برای رفع گرفتگی چاه حمام با وسایل ساده ارائه خواهیم داد.

دلیل گرفتگی لوله حمام

یکی از رایج ترین گرفتگی های لوله فاضلاب در منزل، لوله حمام است! در چاه حمام همیشه مقدار زیادی مو، مواد صابونی و گاها تیغ و دستمال کاغذی وارد میشود. مواد موجود در صابون به مرور در جداره های لوله تجمع پیدا نموده و لایه های رسوبی را تشکیل می دهند. به همین دلیل به مرور لوله حمام می گیرد و فاضلاب به سختی از آن پایین می رود. علاوه براین، مو نیز یک عامل اصلی و مهم برای گرفتگی چاه حمام است که با لایه های رسوبی در نهایت مانند یک سد در برابر عبور فاضلاب در لوله عمل می کنند.
بهترین کار برای جلوگیری از گرفتگی لوله حمام، استفاده از درپوش های مناسب است. اگر از این قطعه بسیار ساده استفاده کنید، به ندرت به روش های باز کردن لوله حمام نیاز پیدا خواهید کرد.

روش باز کردن لوله حمام

حتی اگر از درپوش برای چاه فاضلاب حمام استفاده کنید، باز هم به روش های باز کردن چاهک حمام نیاز پیدا خواهید کرد. چون این درپوش ها مانع از ورود مواد صابونی به داخل چاه نمیشوند و رسوب های آنها در نهایت باعث گرفتگی لوله خواهد شد.
رفع گرفتگی لوله حمام به آسانی و با روش های زیر قابل انجام است:

1- تمیز کردن درپوش چاه حمام

در بسیاری از مواقع لوله فاضلاب حمام هیچ مشکلی ندارد و مسدود شدن درپوش مانع از ورود آب به داخل آن میشود. یکی از بهترین کارها در این شرایط باز کردن درپوش و شستشوی کامل یا تعویض آن است. مواد صابونی به مرور روی این درپوش ها تجمع پیدا کرده و لایه های رسوبی آنها باعث میشود آب از لوله حمام به سختی پایین برود. رسوب روی درپوش را می توانید با مواد شوینده و سرکه تمیز کنید.

رفع گرفتگی لوله حمام با تمیز کردن درپوش چاه

رفع گرفتگی لوله حمام در لوله بازکنی جنوب تهران شرکت سهامی با قیمت مناسب و نرخ اتحادیه

2- ریختن آب داغ داخل لوله

اگر گرفتگی چاه حمام با مواد صابونی و چربی های تجمع یافته در جداره لوله ها باشد، با آب داغ نیز می توان مشکل را حل کرد. درپوش چاه را از باز کنید و با کتری آب داغ داخل لوله بریزید. دقت داشته باشید که این کار نباید بیش از اندازه انجام شود. چون آب بیش از اندازه داغ به لوله های پلاستیکی آسیب وارد نموده و چسب های آنها را باز می کند.

با این روش می توانید نسبت به رفع بوی بد فاضلاب نیز اقدام کنید. چون آب کثیفی های لوله ها را شستشو داده و بوی بد آن به بیرون منتشر نمیشود.

3- رفع گرفتگی لوله حمام با جوش شیرین و سرکه

یکی دیگر از موثرترین روش های خانگی باز کردن لوله حمام، استفاده از ترکیب جوش شیرین و سرکه است. حدود نصف پیمانه جوش شیرین داخل لوله حمام بریزید. بعد از نیم ساعت یک پیمانه سرکه را داخل لوله بریزید و صبر کنید تا لایه های چربی با این ترکیب از روی لوله ها جدا شده و حل شوند. بعد از نیم ساعت آب داغ را با فشار داخل لوله بریزید. این ترکیب برای هر نوع رفع گرفتگی لوله فاضلاب کاربرد دارد و تنها برای حمام استفاده نمیشود.

علت صدای قل قل فاضلاب و نحوه رفع آن

باز کردن لوله حمام با جوش شیرین و سرکه

4- باز کردن چاه حمام با جوش شیرین و نمک

از دیگر ترکیب های موثر بای رفع گرفتگی های چاه فاضلاب حمام، جوش شیرین و نمک است. جوش شیرین و نمک را با هم ترکیب کنید و داخل لوله بریزید. بعد از حدود نیم ساعت لوله را با آب داغ شستشو دهید. اگر گرفتگی شدید باشد چند مرتبه این کار را تکرار کنید تا مسیر عبور فاضلاب باز شود.

باز کردن چاه حمام با جوش شیرین و نمک

5- از قلاب فلزی استفاده کنید

اگر دلیل گرفتگی لوله فاضلاب حمام تجمع مو، دستمال کاغذی، سر تیغ و غیره باشد، ابتدا باید موانع موجود در لوله را خارج کرد. اگر قلاب فلزی در دسترس دارید یک طرف آنرا وارد لوله کنید و مواد تجمع یافته در لوله را به بیرون بکشید. با صاف کردن چوب لباسی فلزی و تبدیل آن به میله می توانید قلاب درست کنید. یک طرف میله را کمی خم کنید تا کاملا شبیه به قلاب شود و در نهایت از آن برای بیرون کشیدن موهای داخل لوله حمام استفاده کنید.

باز کردن هر نوع گرفتگی لوله های فاضلاب حمام در لوله بازکنی شمال تهران سهامی 24 ساعته

6- باز کردن لوله حمام با تلمبه دستی

از کاربردی ترین ابزارها که وجود آن در هر خانه ضروری است، تلمبه های دستی هستند که برای باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی نیز می توان از آن استفاده کرد. برای استفاده از تلمبه دستی در حمام بهتر است ابتدا شیر آب را باز کنید تا آب در اطراف لوله تجمع پیدا کند. سپس قسمت پلاستیکی تلمبه را در دهانه چاه قرار دهید. با چند مرتبه حرکت دادن تلمبه به بالا و پایین و جدا کردن آن با فشار زیاد از دهانه لوله می توان گرفتگی ها را باز کرد.
چند مرتبه این کار را تکرار کنید و بعد از پایین رفتن آب از لوله، مقدار زیادی آب را وارد لوله ها کنید تا تمام گرفتگی ها از مسیر شستشو داده شوند.

باز کردن لوله حمام با تلمبه دستی

7- رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام با فنر دستی

اگر داخل چاه حمام شیء، مو و دستمال کاغذی و غیره گیر کرده است، با فنر دستی می توان آنها را به بیرون کشید. این فنرها را می توانید از ابزارفروشی ها تهیه کنید و بدنه آنها فلزی است. فنر را وارد لوله کنید و آن را حرکت دهید. در اثر حرکت فنر داخل لوله ها مو و سایر مواد داخل آن به سر فنر متصل شده و می توانید آنها را به بیرون بکشید. فنر دستی یک روش مناسب برای رفع گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی نیز به شمار می رود و می توانید اشیای داخل لوله را به بیرون بکشد.

آموزش کار با فنر دستی لوله بازکنی

رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام با فنر دستی

8- باز کردن چاه حمام با نمک و سرکه

نمک و سرکه از دیگر ترکیب های موثر برای تمیز کردن جداره های داخلی لوله های فاضلاب محسوب میشود. مقدار مساوی از نمک و سرکه را ابتدا با هم ترکیب کنید. سپس این محلول را داخل لوله ها بریزید و اجازه دهید تا به مرور لایه های چربی رسوب شده در جداره های لوله با این محلول از بین برود. سپس لوله ها را با آب داغ بشویید.

باز کردن چاه فاضلاب حمام با فنر برقی در لوله بازکنی غرب تهران سهامی فوری و ارزان

9- رفع گرفتگی چاه فاضلاب حمام با محلول

محلول های لوله بازکنی از دیگر موارد موثر برای باز کردن گرفتگی های چاه فاضلاب به شمار می روند. مقدار کمی از محلول را داخل لوله بریزید و صبر کنید تا مسیر را باز کند و در نهایت با آب داغ داخل لوله ها را شستشو دهید. در زمان استفاده از این محلول ها حتما تهویه را روشن کنید و درب و پنجره نیز باید باز باشد. علاوه براین، در استفاده از این محلول ها زیاده روی نکنید چون ممکن است به لوله ها آسیب وارد کنند.

رفع گرفتگی چاه فاضلاب حمام با محلول

10- باز کردن لوله فاضلاب حمام با سود پرک

سود پرک یکی از خطرناکترین مواد شیمیایی است که به شدت خورنده است. این ماده که خاصیت قلیایی بسیار بالایی دارد، بعد از ورود به چاه و حل شدن در آب گرمای زیادی تولید نموده و تمام لایه های چربی را باز می کند. دقت داشته باشید که تماس سود پرک با پوست باعث سوختگی های بسیار شدید میشود. علاوه براین، استشمام گاز حاصل از ورود این مواد به داخل چاه مسمویت بالایی دارد و باعث خفگی خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا حد امکان این روش را انجام ندهید یا از ماسکف دستکش و عینک استفاده نموده و تهویه را روشن کنید.

باز کردن چاه فاضلاب حمام در لوله بازکنی شرق تهران تضمینی و بدون کثیف کاری

11- رفع گرفتگی چاه حمام با جوهر نمک

جوهر نمک از دیگر محلول های موثر در باز کردن گرفتگی های لوله های فاضلاب حمام است که البته استفاده از آن خطرات زیادی را به همراه دارد. ابتدا دستکش، ماسک و عینک تهیه کنید. سپس با رعایت تمام اصول ایمنی و باز گذاشتن درب و پنجره حمام و روشن کردن تهویه، یک فنجان جوهر نمک را در چهار لیتر آب مخلوط کنید. سپس این ترکیب را داخل لوله فاضلاب بریزید و حدود یک ساعت صبر کنید تا لوله ها تمیز شوند. در نهایت آب زیادی را وارد لوله کنید تا مسیر را شستشو دهد و کاملا چاه را باز کند.

آموزش کار با دستگاه لوله بازکنی

12- رفع گرفتگی لوله حمام با فنر برقی

در برخی از مواقع گرفتگی لوله فاضلاب حمام با هیچ یک از روش های بالا باز نمیشود و به تجهیزات پیشرفته تری احتیاج خواهید داشت. فنر برقی یکی از بهترین انتخاب ها در این شرایط است که توسط لوله بازکن های باتجربه استفاده میشود. فنر برقی با سرعت و قدرت بالا وارد لوله ها شده و تمام گرفتگی های آن را باز می کند.
شرکت لوله بازکنی سهامی با سالها تجربه به صورت شبانه روزی و 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل رسمی سال خدمات متنوعی را در این زمینه ارائه می دهد. کافیست با یکی از شعب شمال، جنوب و شرق و غرب تهران تماس بگیرید تا چاه بازکن تهران به محل اعزام شود.

به ما امتیاز بدید

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بنظر من بهترین راه استفاده از فنر برقی هست چون پرز و مو از دهانه چاه فاصله زیادی داره و نمیشه با محلول و ابزارهای دیگه مشکل رو حل کرد

  پاسخ
 • سود پرک خطرناک نیست برای باز کردن لوله های فاضلاب حمام؟

  پاسخ
  • سود پرک بسیار خطرناک است و تنها در شرایطی توصیه میشه استفاده کنین که درب و پنجره باز و تهویه روشن باشد. علاوه براین حتما از دستکش، عینک و ماسک استفاده شود

   پاسخ
 • سلام موی زیادی که وارد چاه حمام شده رو چطور میشه خارج کرد؟

  پاسخ
  • سلام اگر مو فاصله کمی با دهانه چاه داره میتونین با قلاب و میله فلزی و حتی فنر دستی به بیرون بکشید. در غیر این صورت نیاز به فنربرقی بلند است

   پاسخ
 • سلام لوله حمام خونه ما نگرفته اما بعد از اینکه آب گرم واردش میشه بوی بدی داره. بنظرتون باید چیکار کنیم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید