رفع گرفتگی فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی

برای رفع گرفتگی فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی چکار کنیم؟

رفع گرفتگی فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی بدون دستگاه به شیوه های مختلفی قابل انجام است. برخی از این روش ها براحتی و بدون نیاز به دانش و تخصص گرفتگی فاضلاب دستشویی و توالت را در زمان کوتاه باز می کند و نیاز به دستگاه های پیشرفته نیست. در ادامه با شرکت لوله بازکنی تهران سهامی همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم که چگونه فاضلاب توالت را باز کنیم؟

نحوه رفع گرفتگی فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی

یکی از مهم ترین اصول برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب، تشخیص دلیل گرفتگی است. چون روش های مورد استفاده برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع با راهکاری که برای درآوردن اشیا از توالت ارائه میشود کاملا متفاوت است. بعد از تشخیص دلیل گرفتگی چاه فاضلاب توالت، حال می توانید روش ایده آل را انتخاب و اجرا کنید.
برای باز کردن توالت فرنگی می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1- باز کردن گرفتگی فاضلاب توالت با آب گرم

یکی از ساده ترین روش ها برای باز کردن گرفتگی های جزئی در چاه توالت، استفاده از آب گرم است. دقت داشته باشید که آب بیش از اندازه داغ نباشد و روی کاسه توالت نریزد. چون آب داغ یکی از مهم ترین دلایل ترک خوردن کاسه توالت است. با سطل مقدار زیاد آب داغ را با فشار وارد چاه توالت کنید تا گرفتگی ها را تمیز کند. این روش برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع و موارد مشابه مناسب است.

2- استفاده از فنر دستی

برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی می توانید از فنردستی استفاده کنید. این فنرهای فلزی می توانند گرفتگی های داخل لوله را به بیرون بکشند. سر فنر را داخل چاه توالت کنید و آن را به سمت جلو فشار دهید تا به گرفتگی ها برخورد کند. سپس چند مرتبه دورانی فنر را داخل چاه حرکت داده و در نهایت آن را به بیرون بکشید. چند مرتبه این کار را تکرار کنید و هر مرتبه بعد از اتمام کار آب را با فشار زیاد وارد چاه کنید.

باز کردن گرفتگی فاضلاب دستشویی با فنر دستی

3- اثر محلول جوش شیرین و سرکه را جدی بگیرید!

یکی از بهترین انتخاب ها برای باز کردن گرفتگی چاه فاضلاب توالت، ترکیب جوش شیرین و سرکه است. این ترکیب برای باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی نیز کاربرد دارد و کاملا بدون خطر است. نحوه استفاده از این ترکیب به صورت زیر است:

 • نصف فنجان جوش شیرین را داخل چاه توالت بریزید
 • بعد از نیم ساعت دو فنجان سرکه داخل چاه بریزید
 • بعد از نیم ساعت آب گرم را با فشار زیاد وارد لوله فاضلاب توالت کنید تا گرفتگی را بشویید.

جوش شیرین بعد از تماس با نم و رطوبت چاه فاضلاب گرمای تولید می کند و باعث باز شدن لایه های چربی رسوب شده در لوله خواهد شد. در نهایت سرکه که خاصیت اسیدی دارد به خوبی می تواند چربی های ذوب شده را از لوله جدا و آن را به چاه انتقال دهد.

آموزش کامل باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

باز کردن چاه توالت با جوش شیرین

4- استفاده از ترکیب جوش شیرین، نمک و سرکه

یکی دیگر از روش های مناسب برای رفع گرفتگی فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی، استفاده از ترکیب جوش شیرین، نمک و سرکه است. مقدار مساوی نمک و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید و داخل چاه توالت بریزید. بعد از حدود نیم ساعت سرکه را داخل چاه بریزید و در نهایت بعد از نیم ساعت آب گرم را با فشار وارد چاه توالت کنید.

5- باز کردن گرفتگی توالت با تلمبه دستی

تلمبه دستی برای باز کردن توالت ایرانی و فرنگی کاربرد دارد. برای استفاده از این ابزار ابتدا باید دهانه پلاستیکی آن را روی چاه قرار دهید. بعد از اتصال محکم تلمبه با دهانه چاه، دسته آن را چند مرتبه به بالا و پایین فشار دهید. سپس تلمبه را از چاه جدا کنید و کمی آب داخل لوله بریزید. چند مرتبه این کار را تکرار کنید تا در نهایت گرفتگی باز شود.
دقت داشته باشید که بیش از اندازه آب داخل لوله ها نریزید. چون تلمبه فقط برای گرفتگی های جزئی کاربرد دارد و ریختن آب زیاد باعث سرریز شدن فاضلاب میشود.

6- از قلاب فلزی استفاده کنید

اگر گرفتگی فاضلاب توالت به دلیل وجود مو و موارد مشابه است می توانید از قلاب فلزی استفاده کنید. انتهای یک میله فلزی را کمی خم کنید تا شبیه به قلاب شود. سپس سر قلاب را وارد چاه کنید تا به گرفتگی برخورد کند. سپس قلاب را آهسته به بیرون بکشید تا پرز، مو و غیره از چاه خارج شود. در نهایت با آب زیاد لوله ها را شستشو دهید.

7- محلول لوله بازکنی رقیق استفاده کنید

برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که اسید برای باز کردن چاه دستشویی خوبه؟ دقت داشته باشید که لوله های توالت پلاستیکی هستند و در تماس با مواد اسیدی دچار پوسیدگی میشوند. به همین دلیل تا حد امکان نباید از مواد اسیدی برای باز کردن گرفتگی های چاه توالت استفاده کنید. به جای آن می توان از محلول های لوله بازکنی رقیق به مقدار کم استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم از سود پرک و جوهر نمک به هیچ عنوان برای باز کردن دستشویی استفاده نکنید. چون گاز تولید شده باعث مسمویت شدید و خفگی خواهد شد.

روش استفاده از سود سوزآور برای گرفتگی فاضلاب

باز کردن توالت فرنگی با محلول

باز کردن گرفتگی توالت با مو

یکی از دلایل رایج برای گرفتگی دستشویی، تجمع مقدار زیاد مو در لوله ها است. این مساله مخصوصا در ساختمان هایی که توالت در حمام قرار دارد بیشتر رخ می دهد. دقت داشته باشید که مو به مرور داخل لوله ها رسوب می کند و از ورود آن به داخل هر نوع لوله و چاه فاضلاب باید جلوگیری کرد. اگر موهای تجمع یافته داخل توالت با فنر دستی و قلاب خارج نمیشوند، تنها راه حل استفاده از فنر برقی خواهد بود.

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

دستمال کاغذی بعد از ورود به چاه فاضلاب باعث گرفتگی میشود و در اغلب مواقع به این مساله توجه نمیشود. برای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می توانید از فنر دستی، قلاب، تلمبه دستی، فنربرقی و آب داغ و مواد شوینده استفاده کنید. تا حد امکان بهتر است دستمال را از چاه به بیرون بکشید. اگر هنوز دستمال در شترگلویی قرار دارد براحتی با قلاب می توانید آن را خارج کنید. در غیر این صورت با فنر برقی باید این کار را انجام دهید.

رفع گرفتگی توالت با اشیاء

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که گوشی موبایل، ساعت، انگشتر، سوئیچ و سایر وسایلتان در داخل چاه توالت بیوفتد. قطعا تجربه خوبی نخواهد بود؛ مخصوصا اگر وسایلتان ارزش مادی یا معنوی داشته باشند. در این شرایط می توانید از قلاب فلزی استفاده کنید و آهسته شیء را از چاه خارج کنید. البته پیشنهاد می کنیم برای درآوردن اشیاء از چاه توالت با افراد باتجربه شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید.

رفع گرفتگی فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی در تهران

برای بازکردن فاضلاب دستشویی اگر هیچ یک از روش های بالا مناسب نبود، بهترین راهکار تماس با لوله بازکن در تهران است. ما در شرکت لوله بازکنی سهامی تیمی از لوله بازکن های حرفه ای را در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران مستقر نموده و با جدیدترین دستگاه ها و متدها هر نوع گرفتگی در چاه توالت ایرانی و فرنگی را باز می کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • چرا آب سختی از توالت فرنگی پایین میره حتی فنر زدیم و مسیر لوله ها کاملا بازه اما بازم با این مشکل مواجه هستیم

  پاسخ
  • لوله کش باید وضعیت نصب توالت فرنگی رو بررسی کنه. در برخی از مواقع شیب لازم برای نصب کاسه توالت توسط نصاب رعایت نشده و به همین دلیل آب و فاضلاب برگشت زده می شوند

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید