بهترین محلول لوله بازکنی ایرانی و خارجی

بهترین محلول لوله بازکنی ایرانی و خارجی

محلول لوله بازکنی ایرانی و خارجی تنوع زیادی داشته و با خاصیت قلیایی و اسیدی قوی بسیاری از گرفتگی ها و جرم های داخل لوله ها را باز می کنند. علاوه بر محصولات ارائه شده توسط برندهای مختلف، محلول لوله بازکنی خانگی نیز در این زمینه موثر هستند. در ادامه نگاهی به بهترین محلول لوله بازکنی و ویژگی های آنها خواهیم داشت. با شرکت لوله بازکنی در تهران سهامی همراه باشید.

نقش محلول لوله بازکنی در باز کردن لوله فاضلاب

یکی از مشکلات رایج در اغلب ساختمان ها، گرفتگی لوله های فاضلاب به دلیل تجمع مقدار زیاد مواد صابونی، ذرات روغنی، تکه های باقی مانده مواد غذایی، پرز و مو، رسوب املاح و غیره است. تمام این موارد در نهایت باعث تشکیل لایه های ضخیم جرم در جداره لوله ها شده و مسیر عبور فاضلاب را مسدود می کنند. محلول لوله بازکنی یکی از روش های باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب است که هدف از بین بردن لایه های رسوبی و جرم و مواد تجمع یافته در لوله ها است.
محلول های لوله بازکنی در دو گروه اسیدی و قلیایی تقسیم بندی شده و هر یک نوع خاصی از گرفتگی ها را باز می کنند. نکته بسیار مهم اینکه، محلول های لوله بازکنی امکان باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با شن و ماسه و سیمان را ندارند. در نتیجه این مواد نمی توانند جای فنر لوله بازکنی را بگیرند و تنها برای گرفتگی های جزئی استفاده می شوند.

بهترین محلول لوله بازکنی خانگی

علاوه بر محلول های ارائه شده توسط برندهای ایرانی و خارجی، از ترکیب های خانگی نیز می توان برای باز کردن گرفتگی های جزئی لوله های فاضلاب استفاده کرد. این محلول ها برای باز کردن چاه حمام، باز کردن سیفون روشویی و موارد مشابه استفاده می شوند. از بهترین محلول های خانگی برای لوله بازکنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترکیب جوش شیرین و نمک
  • ترکیب جوش شیرین و سرکه
  • ترکیب جوش شیرین+ نمک+ سرکه
  • جوش شیرین+ نوشابه

بهترین محلول لوله بازکنی ایرانی

برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی و سایر چاه های فاضلاب کافیست ابتدا دلیل گرفتگی را تشخیص دهید و سپس بر همین اساس محلول های اسیدی یا قلیایی را انتخاب و در چاه بریزید. در میان برندهای ایرانی محلول های گوناگونی با استقبال قرار گرفته اند که بهترین آنها عبارتند از:

محلول لوله بازکنی معرکه

یکی از برندهای نام آشنا در زمینه تولید محلول لوله بازکنی، برند معرکه است. محصولات این برند دارای ترکیبات ویژه برای جلوگیری از خوردگی لوله ها بوده و دارای مواد ضدعفونی کننده است. از این محلول برای رفع بوی بد فاضلاب می توان استفاده کرد و بسیاری از گرفتگی های سینک ظرفشویی و چاه حمام را باز می کند.

محلول لوله بازکنی اکتیو

اکتیو یکی از نام های شناخته شده برندهای ایرانی در زمینه تولید مواد شوینده و محلول های لوله بازکنی است. این برند از سال 1387 فعالیت خود را آغاز کرده و محصولات آن قدرت بالایی در از بین بردن جرم های مسیر عبور فاضلاب دارد. محلول های لوله بازکنی اکتیو در کمتر از نیم ساعت قادر به باز کردن لوله ها و خوش بو شدن چاه هستند.

محلول لوله بازکنی اتک

یکی دیگر از بهترین محلول های لوله بازکنی ایرانی، محلول اتک است که خاصیت اسیدی داشته و بدون رایحه با سرعت بالا گرفتگی ها را باز می کند. با توجه به اینکه این محلول خاصیت اسیدی دارد، لذا به هیچ عنوان نباید از آن در کنار محلول های خانگی و شیمیایی استفاده شود.

محلول لوله بازکنی رافونه

در میان برندهای تولیدکننده مواد شوینده، رافونه کاملا شناخته شده است و در چند سال اخیر محلول لوله بازکنی دوقلو ارائه داده است. برای استفاده از این محلول مواد موجود در هر بطری را باید با فاصله از هم داخل لوله بریزید و در کمتر از نیم ساعت جرم گیری و از بین بردن رسوب را انجام می دهد.

محلول لوله بازکنی صاف

محلول لوله بازکنی صاف از دیگر محصولات ایرانی بسیار پرکاربرد برای از بین بردن جرم و رسوب های لوله و چاه های فاضلاب است. این محلول ها دارای خاصیت اسیدی بوده و در مدت زمان بسیار کوتاه گرفتگی لوله را باز می کند. علاوه بر باز کردن گرفتگی لوله ها، از این محلول برای تمیز کردن لوله و خوشبو شدن آن نیز می توان استفاده کرد.

محلول لوله بازکنی تنطور

اگر به دنبال محلول مناسبی برای باز کردن لوله های فاضلاب بدون آسیب زدن به جداره داخلی آنها هستید، محلول لوله بازکنی تنطور می تواند انتخاب خوبی باشد. محصولات این برند قدرت بالایی در جرم گیری لوله ها داشته اما آسیب کمی به آنها وارد می کند.

محلول لوله بازکنی نانو نیپ

نانو نیپ از جمله برندهای ایرانی است که در تولید محصولات خود از فناوری نانو استفاده می کند. به همین دلیل قدرت باز کردن لوله این مواد بسیار زیاد است و همزمان از لوله ها در برابر آسیب محافظت می کند.

محلول لوله بازکنی باما

باما یکی از برندهای ایرانی با شماره مجوز ۱۰۰/۱۵۷۴۲۱ است که در زمینه تولید محصولات شوینده و محلول های لوله بازکنی فعالیت دارد. محصولات این برند قدرت بالایی در تمیز کردن لوله ها داشته و همزمان ضدعفونی کننده هستند.

محلول لوله بازکنی رخشا

یکی دیگر از انواع محلول لوله بازکنی ایرانی برند رخشا است که کیفیت بالای آن به اثبات رسیده است. از محصولات ایرن برند می توان برای باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب، بازکننده لوله های ظرفشویی و آشپزخانه، از بین بردن چربی تجمع یافته در لوله ها و از بین بردن بوی بد فاضلاب استفاده کرد.

محلول لوله بازکنی خارجی

محلول لوله بازکنی خارجی

از بهترین محلول های لوله بازکنی خارجی که در بازار ایران موجود هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محلول لوله بازکنی کوبایاشی

کوبایاشی یکی از برندهای بسیار معتبر ژاپنی است که محصولات آن کیفیت بالایی دارند. محلول لوله بازکنی کوبایاشی یک ماده شیمیایی است که برای باز کردن لوله های توالت، حمام، آشپزخانه و سایر لوله های فاضلاب استفاده می شود. این محلول شامل مواد شیمیایی مانند هیدروکسید پتاسیم، هیدروکسید سدیم و سولفات مس است. این مواد قادر به حل کردن چربی، رسوبات و دیگر ذرات درون لوله ها هستند و باعث رفع مشکلات لوله های فاضلاب می شوند.

محلول لوله بازکنی RORAX

این برند آلمانی است و در فرمولاسیون آن از کلر استفاده نشده و به همین دلیل آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند. این محلول ها قدرت بالایی در باز کردن گرفتگی های لوله و جرم گری دارند.

محلول لوله بازکنی Prox250-300

این محلول لوله بازکنی متعلق به کشور ترکیه بوده و با خاصیت اسیدی قدرت بالایی در تمیز کردن لوله ها و باز کردن گرفتگی ها دارند.

پودر لوله بازکنی سافینا safina

سافینا برای باز کردن گرفتگی های لوله از پودرهای اسیدی استفاده می کند که در وزن های مختلفی بسته بندی شده و در بازار ایران نیز در دسترس هستند.

محلول لوله بازکنی بهتر است یا فنر برقی؟

در طول متن اشاره شد که این محلول ها برای باز کردن گرفتگی های جزئی در لوله های فاضلاب است و نوعی جرم گیر هستند. در نتیجه برای باز کردن گرفتگی با رسوب و جرم های ضخیم و غیره نمی توان از این مواد استفاده کرد. در این شرایط لوله بازکنی با فنر قطعا گزینه بهتری خواهد بود. در صورت نیاز به این خدمات می توانید با ما در شرکت لوله بازکنی سهامی تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید