روش رفع نشتی لوله آب توکار بدون تخریب

5 تکنیک و روش رفع نشتی لوله آب و فاضلاب توکار بدون تخریب

رفع نشتی لوله آب توکار و لوله فاضلاب توکار بدون تخریب با چالش های زیادی مواجه بوده و نیاز به مواد و تجهیزات خاصی دارد. چون این لوله ها توکار هستند و روی آنها مصالح ساختمانی استفاده شده و در صورت عدم استفاده از مواد نشتی گیر لوله تنها راه حل تخریب روی لوله و تعویض آن است. شرکت لوله بازکنی تهران سهامی در ادامه چند روش موثر برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار و لوله های آب بدون تخریب ارائه می دهد.

برای رفع نشتی لوله آب و فاضلاب توکار در تهران می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با شرکت لوله بازکنی سهامی تماس بگیرید:

09127762848 ، 09128898013

نکات مهم برای رفع نشتی لوله آب توکار بدون تخریب

یکی از نکات بسیار مهم برای رفع نشتی این لوله ها، شناسایی محل دقیق ترکیدگی لوله است. چون برای استفاده از روش ترمال فوگینگ و ورود مواد نشتی گیر به لوله باید از نزدیک ترین نقطه این کار انجام شود. بر همین اساس ابتدا با استفاده از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه دقیق ترین نقطه ترکیدگی شناسایی شده و سپس از روش های نشتی گیری لوله های توکار استفاده می شود.
برای تشخیص ترکیدگی لوله از دستگاه های حساس به امواج صوتی و حرارتی استفاده میشود که دقت بسیار بالایی دارند.
یکی دیگر از نکات بسیار مهم، تخلیه آب داخل لوله ها قبل از نشتی گیری است. آب ساختمان را ابتدا باید قطع کنید و شیرهای آب در حالت باز قرار بگیرند. بعد از تخلیه کامل آب لوله ها می توان نشتی گیری را انجام داد. در لوله های فاضلاب توکار نیز نباید تا چند ساعت قبل از نشتی گیری پساب وارد شود.

نکات مهم برای رفع نشتی لوله آب و فاضلاب توکار بدون تخریب

روش رفع نشتی لوله آب توکار

بعد از تخلیه کامل لوله های آب ساختمان و تشخیص دقیق محل ترکیدگی لوله، نزدیک ترین دهانه باز لوله ها را انتخاب کنید. سپس از با استفاده از روش های زیر می توانید محل نشتی و ترکیدگی لوله را مسدود کنید:

1- رفع نشتی لوله آب توکار با ترمال فوگینگ

اگر لوله های آب ساختمان پلاستیکی و پلیمری هستند، با حرارت دهی می توان درزها را به هم متصل کرد. با تجهیزات این تکنیک محل ترکیدگی حرارت داده می شود. با گذشت زمان حرارت از سطح بالای لوله عبور کرده و به محل ترکیدگی انتقال پیدا می کند. با این حرارت چسب و بخش هایی از لوله باز شده و باعث اتصال محل ترکیدگی به هم می شود.

2- استفاده از محلول نشتی گیر لوله

یکی از روش های بسیار موثر برای مسدود کردن درز و سوراخ های روی لوله های آب توکار استفاده از مواد نشتی گیر است. این مواد که از رزین و چسب تولید شده است، بعد از ورود به لوله روی جداره داخلی آن قرار می گیرد. نم و رطوبت موجود در داخل لوله باعث چسبیدن مایع نشتی گیر به لوله شده و از این طریق ترکیدگی برطرف می شود.
دقت داشته باشید که این روش برای ترکیدگی و نشتی های جزئی کاربرد دارد. علاوه براین، تا حد امکان باید محل تزریق مایع نشتی گیر به نقطه ترکیدگی لوله کمترین فاصله را داشته باشد.

3- لوله گذاری محل نشتی لوله آب توکار

یکی دیگر از روش های موثر برای رفع نشتی لوله آب توکار بدون تخریب، استفاده از تکنیک لوله گذاری مستقیم است. در این روش از مواد پلیمری و رزین استفاده می شود که در اثر تماس با رطوبت داخل لوله ها به حالت جامد تبدیل می شود. برای این منظور مواد پلیمری وارد لوله آب شده و بعد از قرار گرفته در جداره داخلی لوله روی درز و ترکیدگی را پوشانده می شود.

4- استفاده از ژل نشتی گیر لوله توکار آب

از دیگر روش های مناسب برای رفع نشتی لوله های توکار آب بدون تخریب می توان به تزریق ژل های پلیمری اشاره کرد. ژل را وارد لوله کرده و بعد از تجمع در جداره داخلی محل نشتی را به طور کامل مسدود می کنند.

5- رفع نشتی لوله آب توکار فولادی بدون تخریب

اگر لوله های آب داخلی ساختمان از جنس فولادی هستند، روش های بالا برای رفع نشتی آنها موثر نیست. در این شرایط بهترین راهکار استفاده از رزین های پلیمری است. روش استفاده از رزین های پلیمری مانند سایر مواد نشتی گیر است و باید به داخل لوله ها تزریق شوند.

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب

برای مسدود کردن درز و محل ترکیدگی لوله های فاضلاب پلاستیکی روش های متعددی وجود دارد که کاربردی ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مواد نشتی گیر لوله را از نزدیک ترین دهانه لوله فاضلاب تزریق کنید. مواد نشتی گیر که ترکیبی از رزین و چسب هستند روی محل نشتی تجمع کرده و مانع از خروج پساب های داخل لوله به بیرون می شوند.
 • با استفاده از حرارت دهی و تجهیزات ترمال فوگینگ می توان باعث چسبیدن درزهای ایجاد شده روی لوله های پلاستیکی فاضلاب شوند.
 • ژل های مخصوص نشتی گیر را وارد لوله کنید تا محل ترکیدگی را مسدود کند.

رفع نشتی لوله آب و فاضلاب توکار بدون تخریب در تهران

انتخاب مواد نشتی گیر سازگار با لوله ها، شناسایی دقیق محل ترکیدگی لوله و نحوه تزریق مواد به داخل لوله ها نیاز به مهارت بالا و تجهیزات پیشرفته دارد. شرکت سهامی این خدمات را در تمام مناطق تهران با جدیدترین روش ها هر نوع نشتی لوله های آب و فاضلاب توکار و روکار را رفع می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از این خدمات می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • درود آیا شما رفع نشتی لوله آب توکار در محدوده پیروزی تهران انجام میدین؟

  پاسخ
 • لوله آب توکار که از دیوا یکی از اتاق ها عبور می کنه ترکیده اما دیوارپوش نصب کردیم و نمی خوایم تخریب انجام بشه. آیا راهی وجود داره جلوی نشتی بدون کندن دیوارپوش گرفته بشه؟

  پاسخ
  • پیشنهاد می کنم سرویس کار ابتدا از محل بازدید کنن و بر اساس شرایط اتاق و نحوه لوله کشی در نهایت روش مناسب رو معرفی کنند

   پاسخ
 • ابراهیمیان
  ژانویه 28, 2024 9:57 ق.ظ

  سلام ما مجیدیه ساکن هستیم و لوله بازکن شما اومدن و ترکیدگی لوله داخل دیوار سرویس بهداشتی رو خیلی سریع و با کمترین تخریب رفع کردند. ممنون و خدا قوت

  پاسخ
 • محمد زاده
  فوریه 4, 2024 8:35 ق.ظ

  سلام به دلیل سرمای بسیار شدید لوله آب داخل دیوار ترکیده آیا با این روش ها میشه جلوی نشتی رو گرفت؟

  پاسخ
  • سلام لوله کش باید ابتدا وضعیت لوله ها رو بررسی کنه. این روش ها برای درزهای جزئی کاربرد دارند

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید