رفع بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب+ 10 روش رفع بوی بد چاه در منزل

رفع بوی بد فاضلاب و چاه دستشویی در روزهای گرم تابستان یکی از اقدامات بسیار موثر برای ایجاد فضایی مناسب برای زندگی و کار است. از جمله سوالات رایجی که از تیم لوله بازکنی تهران پرسیده میشود می توان به این موارد اشاره کرد؛ علت بوی بد چاه توالت چیست؟ خونمون بوی فاضلاب میده چیکار کنیم؟ چطور بوی بد چاه توالت ایرانی رو از از بین ببریم؟ چرا چاه فاضلاب بو می دهد؟ محلول رفع بوی بد فاضلاب چیست؟ در تمام این سوالات افراد به دنبال این هستند که بوی بد چاه فاضلاب آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی را از بین ببرند. در ادامه روش های بسیار موثر و کاربردی را ارائه می دهیم که بدون نیاز به دستگاه قابل اجرا هستند.

علت بوی بد فاضلاب

علت بوی بد چاه فاضلاب چیست؟

ممکن است برای شما هم این سوال بوجود آمده باشد که چرا خانه بوی فاضلاب می دهد؟ این مساله مخصوصا در روزهای گرم تابستان بیشتر رخ می دهد و واقعا کلافه کننده است. چند دلیل اصلی برای ایجاد بوی بد فاضلاب و چاه سرویس بهداشتی وجود دارد که عبارتند از:

انتشار گاز سپتیک (گاز فاضلاب)

فاضلاب جمع آوری شده از چاه توالت و دستشویی، اشپزخانه و حمام حاوی مقدار زیادی مواد آلی است. این مواد یکی از اصلی ترین منابع تغذیه میکروارگانیسم های موجود در چاه فاضلاب هستند. باکتری ها مواد آلی موجود در فاضلاب را تجزیه می کنند و در روند تجزیه گازهای معدنی از قبیل متان و دی اکسید کربن آزاد میشود. علاوه براین، در واکنش هایی که مواد مختلف موجود در فاضلاب با یکدیگر برقرار می کنند، گازهای دیگری از قبیل نیتروژن، آمونیاک، هیدروژن و سولفید هیدروژن نیز تولید میشود. مجموع این گازها در نهایت گاز سپتیک یا گاز فاضلاب را تشکیل می دهند.
در واقع علت بوی بد فاضلاب همان گاز سپتیک است که استشمام مقدار زیاد آن منجر به مشکلات تنفسی نیز خواهد شد. در چاه های فاضلاب منازل مقدار این گاز زیاد نیست و تنها بوی بد آن اذیت کننده است و باعث خفگی، مسمومیت و مشکلات تنفسی نخواهد شد.

بوی بد فاضلاب به علت تجمع مدفوع در شترگلویی

علت بوی بد چاه توالت و سرویس بهداشتی در بسیاری از مواقع تجمع مدفوع در شترگلویی است. این مساله مخصوصا در توالت های عمومی به وفور رخ می دهد و دلیل آن عدم استفاده از فلاش تانک است. اگر بعد از استفاده از توالت و سرویس بهداشتی آب با فشار وارد چاه شود بسیاری از مواد انباشته شده در شترگلویی حرکت کرده و وارد لوله ها میشوند.در نتیجه اگر برایتان سوال است که چرا چاه توالت بوی بد می دهد، بهتر است این مساله ساده را بررسی کنید.

برای رفع بوی بد فاضلاب می توانید با تیم لوله بازکنی جنوب تهران از طریق شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

02133255737، 09127762848، 09128898013

خشک بودن شترگلویی چاه فاضلاب

یکی از مهم ترین بخش ها در لوله کشی چاه فاضلاب، شترگلویی است. شترگلویی دقیقا شبیه به گلوی شتر است و ساختاری u شکل دارد. در این بخش همیشه باید آب وجود داشته باشد تا از ایجاد بوی بد فاضلاب و انتشار آن در خانه جلوگیری کند. آب تجمع پیدا کرده در شتر گلویی با گازهای سپتیک واکنش برقرار نموده و به ترکیبات جدید تبدیل میشود. در نتیجه دیگر خبری از بوی بد چاه توالت در خانه نخواهد بود.
البته دقت داشته باشید که اگر این آب برای مدت طولانی در شتر گلویی راکد باشد نیز می تواند به یک منبع برای ایجاد بوی بد چاه فاضلاب باشد. در نتیجه با ریختن آب در چاه توالت، شترگلویی نیز تمیز میشود و آب جدید بهتر در از بین بردن گازهای فاضلاب عمل خواهد کرد.

علت بوی بد چاه فاضلاب

بوی بد فاضلاب به دلیل پر بودن چاه

اگر لوله کشی ساختمان به فاضلاب شهری متصل نیست، همیشه احتمال پر شدن چاه وجود دارد. با بالا آمدن سطح فاضلاب در چاه فاصله آن از دهانه چاه در داخل ساختمان کم میشود. به همین دلیل بوی بد فاضلاب در منزل و آپارتمان و راهروها پخش میشود. با بررسی نشانه های پر شدن چاه فاضلاب میتوانید در زمان مناسب نسبت به تخلیه چاه آن اقدام کنید تا از شر بوی بد چاه سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام راحت شوید.

بوی بد فاضلاب در خانه به علت ارتفاع کم لوله ونت

اگر بعد از روشن کردن کولر بوی فاضلاب در خانه میپیچد، بهتر است ارتفاع لوله ونت را بررسی کنید. لوله ونت تا روی پشت بام ادامه پیدا می کند و نوعی هواکش برای سرویس بهداشتی به شمار می رود. اگر ارتفاع این لوله کمتر از ارتفاع محل نصب کولر باشد، بوی فاضلاب از طریق کولر وارد ساختمان می شود. این مشکل در اغلب آپارتمان ها وجود دارد و براحتی می توان آن را برطرف کرد.

علت بوی بد سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی از مهم ترین نقاط است که باعث بوی بد چاه آشپزخانه میشود. در بسیاری از مواقع نیاز به بررسی کفشور آشپزخانه نیست و کافیست کمی سینک را دریابید 😀 اصلی ترین دلیل بوی بد فاضلاب در سینک ظرفشویی، لایه های لجن داخل سیفون است. سیفون سینک ظرفشویی از لوله های پلاستیکی تشکیل شده و دارای چند بخش هستند. تکه های مواد غذایی و مواد شوینده در سیفون انباشته شده و به مرور لایه های لجن را تشکیل می دهند.

علت بوی بد سینک ظرفشویی

علت بوی بد فاضلاب بعد از بارندگی چیست؟

اگر دقت کرده باشید بعد از بارندگی اغلب چاه های فاضلاب بوی بسیار بد و زننده ای دارند. اصلی ترین دلیل بالا آمدن سطح مایعات درون چاه است. برای حل این مشکل باید لوله ونت بالای پشت بام را بررسی کنید و مطمئن شوید که آیا ارتفاع آن استاندارد است یا خیر؟ در برخی از مواقع نیز ممکن است این لوله دچار گرفتگی شده باشد یا نصب آن به درستی انجام نشده و از جای خود خارج شده باشد. در این صورت اگر مهارت کافی را ندارید بهتر است با لوله کش تماس بگیرید.

برای رفع بوی بد فاضلاب می توانید با تیم لوله بازکنی شمال تهران از طریق شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

02133255737، 09127762848، 09128898013

روش رفع بوی بد توالت ایرانی

توالت ایرانی در اغلب مواقع به دلیل کثیف بودن آب تجمع یافته در شترگلویی و جرم زیاد در لوله های فاضلاب بوی بدی دارد. برای از بین بردن بوی بد توالت ایرانی از روش های زیر می توانید استفاده کنید:

 • در چاه توالت سرکه، جوش شیرین و نمک را همزمان بریزید. بعد از نیم تا یک ساعت آب داغ را با فشار وارد چاه کنید تا تمام آلودگی ها شسته شود.
 • همیشه بعد از استفاده از توالت ایرانی باید مقدار زیادی آب بریزید تا از تجمع مدفوع در لوله ها جلوگیری شود.
 • محلول لوله بازکنی را داخل لوله توالت بریزید. این محلول ها جرم گیری انجام می دهند و به همین دلیل تاثیر زیادی بر کاهش و از بین بردن بوی بد توالت ایرانی دارند.
 • در دهانه چاه مخمر نان و آب بریزید. بهتر است در این شرایط تا 24 ساعت از توالت استفاده نکنید. سپس آب را با فشار زیاد وارد لوله های فاضلاب توالت کنید. مخمر نان بسیاری از باکتری ها و میکروارگانیسم ها را از بین برده و باعث تمیزی توالت می شود.
 • از محلول سرکه، جوش شیرین و نوشابه می توانید استفاده کنید. این ترکیب را در چاه توالت ریخته و بعد از یک ساعت آب در چاه بریزید. این کار را چند مرتبه در هفته انجام دهید.
 • ترکیب جوش شیرین و لیمو را برای رفع بوی بد توالت ایرانی امتحان کنید. جوش شیرین قدرت زیادی در جرم گیری داشته و لیمو نیز باکتری ها را از بین می برد و بوی خوبی دارد.

روش از بین بردن بوی بد فاضلاب

از بین رفتن بوی بد چاه

حال که از علت بوی بد چاه فاضلاب آگاه شدید، بهتر است چند راهکار را معرفی کنیم که به شدت در از بین بردن این بوهای زننده موثر هستند. بهترین روش های خانگی برای از رفع بوی چاه شامل موارد زیر میشود:

1- شستشوی شترگلویی چاه فاضلاب

یکی از بهترین راهکارها برای اینکه از شر بوی بد فاضلاب خلاص شوید، ریختن آب زیاد در چاه است. خشک شدن شتر گلویی یا تجمع مواد جامد و مدفوع در این بخش از چاه باعث بوی بسیار بدی میشود. به همین دلیل در هر مرتبه استفاده از سرویس بهداشتی بهتر است فلاش تانک را بکشید یا با سایر وسایل از قبیل آفتابه مقدار زیاد آب به داخل چاه بریزید.
برای از بین بردن بوی بد چاه آشپرخانه نیز همین کار با بهتر است انجام دهید. یک سطل آب را با فشار زیاد داخل کفشور بریزید. سعی کنید هر چند روز یک مرتبه برای تمام چاه های فاضلاب این کار را انجام دهید تا آب تمیز در شترگلویی مانع از ورود گاز فاضلاب به داخل ساختمان شود.

2- رفع بوی بد چاه فاضلاب با جوش شیرین و سرکه

اگر به دنبال محلول رفع بوی بد فاضلاب هستید، ترکیب جوش شیرین و سرکه را دست کم نگیرید! از این ترکیب می توانید برای از بین بردن بوی بد چاه آشپزخانه و حمام استفاده کنید و لایه های رسوب چربی را تمیز کنید. این روش برای باز کردن لوله فاضلاب حمام نیز کاربرد دارد. روش استفاده از این ترکیب به این صورت است:

 • یک چهارم جوش شیرین را در چاه مورد نظر بریزید.
 • بعد از 30 دقیقه، یک فنجان سرکه را داخل چاه بریزید. حدود 30 دقیقه صبر کنید تا لایه های چربی و لجن های تشکیل شده در چاه با این ترکیب پاکسازی شوند.
 • در نهایت یک سطل آب داغ با فشار دارد چاه کنید تا مسیر را شستشو دهد و به قول معروف بشوره ببره 😀

رفع بوی بد چاه فاضلاب با جوش شیرین و سرکه

3- از بین بردن بوی فاضلاب با نوشابه

برای رفع بوی سینگ ظرفشویی و توالت می توانید از نوشابه استفاده کنید. البته این روش برای بوهای بسیار شدید و زننده موثر نیست، اما اگر بو در حد کم است می توانید روی آن حساب کنید. گاز موجود در نوشابه بعد از ورود به چاه لایه های رسوب ضعیف را می تواند در خود حل کند.

برای رفع بوی بد فاضلاب می توانید با تیم لوله بازکنی شرق تهران از طریق شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

02177557064، 021277284979، 09127762848، 09128898013

4- رفع بوی بد چاه فاضلاب با سرکه، جوش شیرین و نوشابه

همان طور که اشاره شد، نوشابه به تنهایی قدرت زیادی در از بین بردن بوی بد چاه ندارد، به همین دلیل بهتر است به صورت ترکیبی با سایر مواد استفاده شود. جوش شیرین، سرکه و نوشابه با هم می توانند ترکیب موثری در این زمینه باشند. نحوه استفاده از این ترکیب به صورت زیر است:

 • حدود دو فنجان نوشابه را داخل چاه بریزید
 • سپس یک چهارم فنجان جوش شیرین داخل چاه بریزید.
 • بعد از حدود 20 دقیقه یک فنجان سرکه را داخل چاه بریزید.
 • در نهایت بعد از حدود یک ساعت مقدار زیادی آب داغ را داخل لوله فاضلاب بریزید تا مسیر عبور فاضلاب را تمیز کند. اگر بوی چاه بیش از اندازه است می توانید از این ترکیب چند مرتبه استفاده کنید.

رفع بوی بد چاه فاضلاب با سرکه، جوش شیرین و نوشابه

5- استفاده از مخمر نان و آب

یکی دیگر از روش ها برای از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب، استفاده از مخمر نان است. برای اینکار کافیست یک بسته مخمر نان را با آب ولرم مخلوط کنید. سپس این ترکیب را درون لوله بریزید. حدود 24 ساعت صبر کنید تا مخمر اثر خود را بر روی آلودگی های درون لوله ایجاد کند و در نهایت با آب داخل لوله را شستشو دهید.

6- استفاده از یخ، لیمو، جوش شیرین

شاید برایتان جالب باشد که با استفاده از تکه های یخ و لیمو می توانید بوی بد توالت و فاضلاب را از بین ببرید. برای اینکار ابتدا جوش شیرین را داخل لوله بریزید بعد از حدود نیم ساعت، تکه های یخ و لیمو را در دهانه لوله قرار دهید و اجازه دهید تا به مرور یخ ها ذوب شوند. در نهایت تکه های لیمو را برداشته و داخل لوله آب بریزید.

7- استفاده از یخ، لیمو، نمک و جوش شیرین

نحوه استفاده از این ترکیب مشابه روش بالا است. با این تفاوت که ابتدا نمک و جوش شیرین را باید داخل لوله بریزید و کمی آب وارد لوله ها کنید و حدود 30 دقیقه صبر کنید تا رسوب ها از بین بروند. سپس تکه های یخ و لیمو را روی دهانه لوله قرار دهید و تا ذوب شدن کامل یخ صبر کنید.

برای رفع بوی بد فاضلاب می توانید با تیم لوله بازکنی غرب تهران از طریق شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

02144383783، 02144895591، 09127762848، 09128898013

8- رفع بوی بد توالت فرنگی با تعویض مویی

در زیر کاسه توالت فرنگی حلقه ای پلاستیکی به نام مویی قرار دارد که نقش آن جلوگیری از ورود بو به بیرون است. این حلقه به دلایل مختلف به مرور ممکن است دچار خرابی شود و اثر آن از بین برود. در این شرایط بهترین کار تعویض مویی یا حلقه بوگیر توالت فرنگی برای رفع بوی بد است.

رفع بوی بد توالت فرنگی با تعویض مویی

9- رفع بوی بد توالت فرنگی با آب بندی

یکی دیگر از روش ها برای اینکه بوی بد فاضلاب در سرویس بهداشتی شما را اذیت نکند، آب بندی کامل توالت فرنگی است. قسمت اتصال کاسه توالت به زمین باید کاملا بسته باشد و آب از آن نشت نکند. اگر این قسمت بدرستی آب بندی نشده باشد، بوی بدی فضا را پر می کند. در این شرایط می توانید از چسب های سیلیکونی استفاده کنید و تمام اطراف کاسه توالت را با آن مسدود کنید.

رفع بوی بد توالت فرنگی با آب بندی

10- رفع بوی بد سینک ظرفشویی با مایع ظرفشویی

یکی از اصلی ترین دلایل در ایجاد بوی بد سینک ظرفشویی، تجمع مقدار زیاد چربی و تکه های باقی مانده مواد غذایی در دیواره های سیفون و لوله ها است. ابتدا گرفتگی سینک ظرفشویی را بررسی کنید و در صورت نیاز نسبت به رفع آن اقدام نمایید. یکی از راه های بسیار ساده برای حل این مشکل، استفاده از مایع ظرفشویی است. برای این کار ابتدا مایع ظرفشویی را داخل سینک بریزید و اجازه دهید وارد سیفون شود. بعد از یک ساعت با آب داغ مسیر عبور آب از سیفون را کاملا شستشو دهید. چندین مرتبه در هفته این کار را انجام دهید تا به طور کامل سیفون و لوله ها تمیز شوند و بوی بد فاضلاب شما را اذیت نخواهد کرد.

بوی بد دستشویی را چطور از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی بد دستشویی تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شد قابل اجرا هستند. در حالت کلی از روش های زیر می توانید استفاده کنید:

 • بعد از هر مرتبه استفاده از توالت ایرانی و فرنگی فلاش تانک را بکشید و مقدار زیادی آب با فشار وارد چاه کنید.
 • لوله ونت در پشت بام را حتما بالاتر از کولر قرار دهید.
 • اطراف کاسه توالت را با چسب های سیلیکونی کاملا ببنید تا آب و بوی بد از آن نشت نکند.
 • اگر مویی یا حلقه بوگیر توالت فرنگی خراب شده است آن را تعویض کنید.
 • محلول هایی از قبیل، جوش شیرین و سرکه، جوش شیرین و نمک را داخل چاه توالت بریزید.
 • در سرویس بهداشتی حتما از سیستم تهویه مناسب استفاده کنید.
 • گل های تصفیه کننده تا حد مطلوبی می توانند بوی بد سرویس بهداشتی را از بین ببرند.

رفع بوی بد فاضلاب با آهک درست است؟

برای برخی از افراد این سوال وجود دارد که آیا آهک برای از بین بردن بوی چاه توالت و فاضلاب مناسب است؟ دقت داشته باشید که آهک بعد از تماس با آب واکنش برقرار می کند. در این صورت گرما و گاز زیادی از این واکنش ایجاد میشود که می تواند به لوله ها آسیب وارد کند. گرمای ایجاد شده چسب های لوله ها را باز می کند و بهتر است از این روش استفاده نکنید.

علت بوی بد فاضلاب ساختمان نوساز چیست؟

با توجه به آنچه در متن اشاره شد، اغلب چاه های قدیمی به دلیل تجمع فضولات و غیره بوی بدی دارند. اما در برخی از ساختمان های نوساز نیز این بو بسیار آزاردهنده است. اصلی ترین دلیل این مشکل، استاندارد نبودن لوله کشی و اجرای نامناسب لوله ونت است. علاوه براین، در زمان ساخت و ساز ممکن است سیمان و غیره وارد لوله فاضلاب شده باشد. در این صورت بهتر است نسبت به رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان و مصالح ساختمانی اقدام کنید.

رفع بوی بد فاضلاب دائمی و تضمینی

محلول ها و روش هایی که در طول متن اشاره شد برای چاه های قدیمی و مواقعی که بو بیش از اندازه و دائمی است شاید نتیجه مطلوبی را به همراه نداشته باشد. در این صورت می توانید با شرکت لوله بازکنی سهامی تماس بگیررید. این مجموعه با اجرای خدمات مختلف از جمله لایروبی چاه و غیره به صورت دائمی بوی بد چاه فاضلاب و توالت را از بین خواهد برد. این خدمات دارای گارانتی بوده و با قیمت مناسب و بر اساس نرخ های اتحادیه انجام میشود.

5/5 - (1 امتیاز)

28 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • درخشانیان
  جولای 7, 2023 5:21 ب.ظ

  سلام ظرفشویی خیلی بوی بدی میده و بعد از شستن ظرف با آب گرم فاجعه میشه. چه راهی وجود داره؟

  پاسخ
  • سلام سیفون ظرفشویی رو باید به صورت مرتب شستشو بدین تا لایه های رسوب باعث بوی بد در آشپزخانه نشن. علاوه براین از محلول های خانگی که در طول متن اشاره شد می تونین استفاده کنین

   پاسخ
 • کرمانشاهی
  جولای 19, 2023 5:24 ب.ظ

  بعد از تخلیه آب لباسشویی بوی بدی فضای آشپزخونه رو میگیره. دلیلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • زراعت زاده
  آگوست 4, 2023 9:46 ق.ظ

  چاه دستشویی بوی خیلی بدی میداد و آب زیادی ریختیم اما مشکل حل نشد. گفتن جوش شیرین بریزین بو از بین میره اما بازم فایده نداشت. چاه خیلی قدیمیه راه حل دیگه ای ندارین که از شر این بوی بد خلاص بشیم. متشکرم

  پاسخ
  • چاه های قدیمی به سختی با محلول های خانگی تمیز میشن و در اغلب مواقع نیاز به لایروبی دارن که باید توسط افراد حرفه ای انجام بشه. در صورت تمایل می تونین از خدمات شرکت سهامی برای این منظور استفاده کنین

   پاسخ
 • سلام من زیاد سفر میرم و وقتی بعد از چند روز برمیگیرم بوی بد چاه توی خونه احساس میشه. یه راه حل بگید خیلی حس بدیه

  پاسخ
 • سلام هر کاری که توی اینترنت پیشنهاد شده برای از بین بردن بوی چاه انجام دادیم اما بازم مشکل حل نشد. لوله بازکن یا سرویس کار نمیشه بیاد بازدید کنه و دلیل اصلی رو شناسایی و از بین ببره.

  پاسخ
  • سلام. لطفا با شماره تلفن 09127762848 تماس بگیرید تا همکاران ما از محل بازدید و اقدامات لازم رو انجام بدن

   پاسخ
 • سلام علت بوی فاضلاب در آپارتمان چیه؟ مشخص نیست از کدوم واحد این بو راهروهارو پر میکنه و خیلی عذاب آوره

  پاسخ
  • سلام. دلایل زیادی داره که داخل متن بهش اشاره شد. ممکنه مشکل از واحدهای ساختمان نباشه و لوله های پارکینگ منشا اصلی این بو باشن.

   پاسخ
 • جناب چرا وقتی کولر رو روشن میکنیم بوی بد توالت میاد توی خونه؟

  پاسخ
  • اشکال در ارتفاع لوله ونت است. از پشت بام بررسی کنید که آیا لوله ونت بالاتر از کولر قرار داره یا خیر؟ اگر لوله پایین تر از کولر باشه بوی فاضلاب رو به داخل میاره

   پاسخ
 • بوی چاه فاضلاب پارکینگ میتونه به دلیل نریختن آب برای مدت طولانی باشه؟

  پاسخ
 • بنظر من هیچ راه حلی بهتر از لایروبی نیست. مخصوصا اگر چاه قدیمیه هیچ محلولی چاره ساز نیست و فقط باید چاه لایروبی بشه

  پاسخ
 • سود پرک بوی بد فاضلاب رو برطرف میکنه؟

  پاسخ
  • سود پرک لایه های رسوب و چربی داخل لوله ها رو از بین میبره و میتونه در از بین بردن بوی بد کمی موثر باشه. اما این مواد خطرناک هستند و امکان سوختگی و مسمویت وجود داره

   پاسخ
 • خدمات رفع بوی چاه در منزل رو برای کدوم مناطق تهران ارائه میدین؟

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب. محلول رفع بوی بد فاضلاب چی خوبه و آیا برای لوله ها این محلول ها خطر ندارند؟

  پاسخ
  • سلام اگر محلول خانگی مدنظرتون هست، جوش شیرین و سرکه بسیاری از جرم ها رو تمیز میکنه و چند مرتبه استفاده از آن روی بوی فاضلاب هم اثر می گذارد. علاوه براین، محلول های ایرانی و خارجی موجود در بازار از قبیل اتک، صاف، رافونه و غیره نیز برای جرم گیری و رفع بوی چاه مناسب هستند

   پاسخ
 • سلام من تازه خونه رو عوض کردم و این ساختمون جدید عجیب بوی بد فاضلاب میده. از بقیه واحدها خبر ندارم اما خونه من خیلی بوی وحشتناکی داره. راه حلی داره این بو رو از بین ببرم؟

  پاسخ
  • سلام. ابتدا باید دلیل و منشا بوی فاضلاب رو شناسایی کنید. اگر از کولر بوی فاضلاب به داخل ساختمون میاد باید ارتفاع لوله ونت افزایش پیدا کند. برای چاه های فاضلاب داخل واحد می تونین از محلول هایی که در متن معرفی شد استفاده کنید. در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم لوله بازکن وضعیت چاه و لوله کشی رو بررسی کند

   پاسخ
 • برای اینکه بوی سینک ظرفشویی رو کم کنین کافیه باقی مانده نوشابه رو همیشه بریزید داخل سینک. در کنارش اگه کمی جوش شیرین هم بریزید چربی در لوله ها جمع نمیشه و بوی بد نمیگیره

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ، وقتی از سرویس استفاده میکنیم ، حتی کمی اب خالی هم میریزیم ، بوی خیلی بدی از چاه میاد و این بو از داخل سرویس بهداشتی نمیاد بلکه از خود چاه میاد ، دلیلش چیه ؟
  ما پنج ماه هم هست که چاه رو تخلیه کردیم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. چاه های قدیمی جرم و رسوب زیادی میگیرن و به همین دلیل بوی بدی دارن. لوله بازکن باید از محل بازدید کنه و به احتمال زیاد لایروبی باید انجام شود

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید