افتادن صابون در چاه دستشویی ایرانی و فرنگی

افتادن صابون در چاه دستشویی ایرانی و فرنگی + چند راه حل ساده

افتادن صابون در چاه دستشویی ایرانی و فرنگی از آن دسته اتفاقات به ظاهر کم اهمیت می باشد که در اصل مشکلات زیادی را به همراه دارد. سر خوردن صابون از دست و افتادن در چاه توالت شاید به اندازه افتادن گوشی موبایل و سایر وسایل نگران کننده نباشد، اما لازم است بدانید که گرفتگی های بسیار بدی را برای چاه فاضلاب بوجود می آورد و رفع آنها چالش های زیادی دارد. لوله بازکنی تهران سهامی در ادامه چند ترفند و روش برای درآوردن صابون از چاه دستشویی را معرفی و باید و نبایدهای پس از بوجود آمدن این شرایط را بررسی خواهد کرد.

مشکلات بعد از افتادن صابون در چاه دستشویی

تصور کنین در حال شستن دست هایتان هستید که صابون سر میخورد و وارد توالت فرنگی یا ایرانی میشود. بنظرتان این موضوع مهم و نگران کننده ای است؟ اگر فکر میکنید که چیز مهمی نیست و صابون سر میخورد و وارد چاه فاضلاب میشود سخت در اشتباه هستید. چون صابون مسیر لوله فاضلاب را مسدود می کند و به همین دلیل باعث گرفتگی آن میشود. باز شدن صابون داخل لوله فاضلاب به کندی انجام میشود و به همین دلیل باید بفکر راه چاره باشید.

نحوه درآوردن صابون از چاه دستشویی ایرانی و فرنگی

بدون شک برای هر مساله ای راه حلی وجود دارد و برای درآوردن صابون از توالت ایرانی و فرنگی نیز می توانید با چند ترفند آسان مشکل را حل کنید. از بهترین راه حل ها که نیاز به تجهیزات پیشرفته ندارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درآوردن صابون از توالت ایرانی با آب داغ

قبل از بررسی این روش لازم است بدانید که استفاده از آب داغ در شرایطی که صابون داخل توالت فرنگی افتاده است راه حل خوبی نیست. آب داغ به بدنه و کاسه توالت آسیب زیادی وارد می کند و منجر به ترک و شکستگی در آن میشود. به همین دلیل تنها برای توالت ایرانی بهتر است از این روش استفاده کنید. آب داغ را درون لوله دستشویی بریزید تا به مرور صابون را ذوب کند. بعد از 30 دقیقه تا یک ساعت بعد بررسی کنید که آیا صابون حل شده است یا خیر؟ اگر اثری از صابون باقی نمانده بود، آب با فشار زیاد وارد دستشویی کنید تا رسوب و لایه های مواد صابونی که روی جداره لوله های فاضلاب باقی مانده اند را از بین ببرد.

درآوردن صابون در چاه دستشویی با دست

استفاده از دست برای درآوردن صابون را زیاد توصیه نمی کنیم. چون ممکن است دست بعد از وارد شدن به چاه توالت متورم شده و گیر کند. اگر دستان ظریفی دارید، ابتدا دستکش بپوشید و به آرامی سعی کنید صابون را از توالت خارج کنید.

درآوردن صابون از چاه دستشویی با دست

از قلاب فلزی کمک بگیرید

آویز لباس فلزی یا هر میله فلزی باریکی که دارید را کاملا صاف کنید. سپس یک طرف آن را کمی انحنا دهید تا شبیه به قلاب شود. قلاب را به آرامی وارد چاه دستشویی کنید تا به صابون گیر کند. در نهایت تلاش کنید صابون را از چاه به بیرون بکشید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید با قلاب به صابون ضربه بزنید و آن را به جلو حرکت دهید. هر چه صابون از دهانه توالت فاصله بیشتری داشته باشد، به همان اندازه درآوردن آن سخت تر خواهد بود.

با گیره و چنگک صابون را از دستشویی بیرون بکشید

چنگک های فلزی و مخصوص چاه بازکنی دارای تنوع بالایی هستند و می توانند برای درآوردن اشیا از چاه فاضلاب مناسب باشند. این چنگک ها را می توانید از ابزارفروشی ها خریداری کنید یا برای استفاده از آنها با تیم های لوله بازکنی تماس بگیرید. چنگک مخصوص را وارد چاه فاضلاب کنید و صابون را با آن به بیرون بکشید.

فنر دستی را فراموش نکنید

فنرهای دستی که در ابزار فروشی ها در اندازه های مختلف به فروش میرسند می توانند براحتی صابون را از چاه دستشویی ایرانی و فرنگی به بیرون بکشند. فنر را وارد چاه توالت کنید و سپس با حرکات دورانی شرایط را برای خروج صابون به بیرون فراهم کنید.

درآوردن صابون در چاه توالت با فنر

درآوردن صابون از چاه دستشویی با فنر برقی

اگر به فنر دستی دسترسی ندارید و صابون از دهانه توالت فاصله زیادی دارد، بهترین راهکار استفاده از فنر برقی می باشد. کافیست با تیم لوله بازکنی تهران سما تماس بگیرید تا در کمترین زمان با فنر برقی سرمته دار فلزی صابون را از چاه خارج کنند.

با افتادن صابون در چاه دستشویی این کارها را انجام ندهید!

چند اشتباه بزرگ پس از افتادن صابون در چاه توالت فرنگی و ایرانی ممکن است رخ دهد که عبارتند از:

  • محلول های اسیدی حلال خوبی برای صابون نمی باشند. چون اسید نه تنها به بدنه لوله های پلاستیکی و پولیکا آسیب وارد می کند، بلکه چسب های نشت گیری را باز می کند. در نتیجه باعث نشت آب از لوله های فاضلاب خواهد شد.
  • ریختن آب داغ داخل توالت فرنگی برای ذوب شدن صابون اشتباه است. چون کاسه توالت فرنگی و سرامیک آن به شدت در برابر تماس با آب داغ حساس است و باعث شکستگی میشود.
  • به صابون درون چاه توالت ضربه نزنید، چون سر میخورد و درآوردن آن سخت تر خواهد شد.
  • تا قبل از خروج صابون از چاه دستشویی، آب وارد چاه نکنید. چون صابون مسیر لوله فاضلاب را مسدود می کند و این کار باعث بالا زدن آب از چاه خواهد شد.

درآوردن صابون و اشیا از چاه فاضلاب فوری و شبانه روزی

در صورت افتادن صابون در چاه دستشویی ایرانی و فرنگی در هر ساعت از شبانه روز می توانید با تیم لوله بازکنی تهران سما تماس بگیرید. سرویس کاران این مجموعه با فنر برقی سرمته دار فلزی و بسیار مقاوم در کوتاه ترین زمان و بدون کثیف کاری مشکل را حل می کنند. لازم به ذکر است، گروه لوله بازکنی تهران سما در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران در تمام مناطق دارای شعب فعال بوده و در کمتر از نیم ساعت سرویس کار را به محل اعزام می کند. جهت کسب اطلاعت بیشتر و ثبت درخواست برای هر یک از خدمات لوله بازکنی، تشخیص ترکیدگی لوله، تعمیر و سرویس توالت فرنگی و غیره کافیست با یکی از شماره تلفن های ذکر شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید