از بین بردن سوسک فاضلاب

11 روش خانگی از بین بردن سوسک فاضلاب، توالت و حمام

از بین بردن سوسک فاضلاب توالت و حمام یکی از دغدغه های رایج در آپارتمان ها و مناطق شهری است که در روزهای گرم سال بیشتر می شود. سوسک ها نه تنها بدن سرشار از آلودگی دارند، بلکه ترسناک و چندش آور هستند. به همین دلیل حضور آنها در خانه یک تهدید بزرگ برای سلامتی به شمار می رود. در این بخش از مطالب شرکت لوله بازکنی در تهران سهامی بهترین روش از بین بردن سوسک سرویس بهداشتی و دستشویی و چاه ها فاضلاب را با محلول های خانگی معرفی می کنیم.

بهترین روش از بین بردن سوسک فاضلاب

سوسک ها تنوع بسیار زیادی دارند و در چاه های فاضلاب و دستشویی بیشتر نوع آلمانی و آمریکایی وجود دارد. برای از بین بردن این حشرات موذی کثیف روش های مختلفی وجود دارد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که کشتن سوسک تنها راه حل نیست، بلکه باید تخم های درون بدن آنها نیز از بین برود. اغلب محلول های خانگی فقط سوسک را از بین میبرند و تاثیری در تخم درون بدن آنها ندارند.

بهترین روش از بین بردن سوسک فاضلاب
تخم سوسک در هر نقطه از منزل تان باشد، به مرور به سوسک تبدیل می شود. در نتیجه باید به دنبال راه حل اساسی و ریشه ای باشید. برای از بین رفتن سوسک و تخم های آن تنها راهکار استفاده از سموم شیمیایی و سوسک کش است. اما برای اینکه این موجودات چندش آور را از سرویس بهداشتی، حمام و چاه های فاضلاب دور کنید، راه های زیر را پیشنهاد می دهیم:

1- از بین بردن سوسک با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از اصلی ترین قاتلین سوسک به شمار می رود. به محض اینکه سوسک ها جوش شیرین می خورند، گاز زیادی در بدنشان تولید شده و در نهایت به کشته شدن آنها منتهی می شود. اما جوش شیرین به تنهایی نمی تواند سوسک را به سمت خودش جذب کند و نیاز به ترکیبات بهتری دارد. در این شرایط بهترین گزینه شکر است. چون سوسک عاشق شکر است!
یک قاشق شکر و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید. این پودر را در مسیر رفت و آمد سوسک ها بریزید. بعد از اینکه سوسک ها کشته شدند، حتما آنها را در سطل زباله بریزید و از منزل به بیرون ببرید. دقت داشته باشید که سوسک های مرده را نباید در چاه فاضلاب بریزید. چون تخم درون بدن آنها به مرور باز شده و سوسک زیادی تولید می شود.

آموزش لایروبی چاه با جوش شیرین

2- از بین بردن سوسک با پیاز قرمز

از دیگر روش های مناسب برای از بین بردن سوسک چاه فاضلاب، پیاز قرمز یا سفید است. پیازی را انتخاب کنید که بوی تند و شدیدی داشته باشد. سپس آن را با کمی فلفل و سیر مخلوط کنید تا شبیه به خمیر شود. این ترکیب را در مسیر رفت و آمد سوسک ها قرار دهید. بوی بد و زننده این ترکیب سوسک ها را فراری می دهد.
اگر منزل همسایه ها سوسک دارد و نمی خواهید به خانه شما راه پیدا کنند، در مسیرهایی که احتمال می دهید این حشرات از آنجا وارد می شوند خمیر را قرار دهید.

از بین بردن سوسک با پیاز

3- اسید بوریک؛ بهترین روش از بین بردن سوسک فاضلاب

یکی از قدرتمندترین و بهترین راهکارها برای از بین بردن سوسک چاه فاضلاب و توالت، اسید بوریک است. اسید بوریک را روی سوسک و مسیر رفت و آمد آنها اسپری کنید. علاوه براین می توانید کمی از این محلول اسیدی را در چاه دستشویی و فاضلاب بریزید.
علاوه براین، پودر بوریک اسید را می توانید با شکر مخلوط کنید. شکر به شدت سوسک را به سمت خودش جذب می کند. با خوردن شکر پودر بوریک اسید وارد بدن سوسک شده و باعث کشته شدن آنها می شود. دقت داشته باشید که این ترکیبات از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور باشد.

اسید بوریک؛ بهترین روش از بین بردن سوسک فاضلاب

4- از بین بردن سوسک با سرکه

سرکه به دلیل بوی تند سوسک ها را از خودش دور می کند. گوشه دیوارها و اطراف چاه های فاضلاب سرکه اسپری کنید تا مانع بیرون آمدن سوسک شود. علاوه بر سرکه از آبلیمو نیز می توانید استفاده کنید. چون سوسک ها به هیچ عنوان به بوی ترش مرکبات علاقه ندارند.

5- خمیر سوسک کش استفاده کنید

از سم فروشی ها می توانید خمیر سوسک کش و قلم سوسک خریداری کنید. خمیر را در محل رفت و آمد سوسک قرار دهید تا کمی از آن را بخورد. به محض خوردن خمیر سوسک می میرد. در نهایت سوسک را از منزل خارج کنید تا تخم کپسولی آن به مرور باز نشود.

کشتن سوسک با خمیر

6- از بین بردن سوسک با گازوئیل

ریختن نفت و گازوئیل در چاه های فاضلاب روش مناسبی برای از بین بردن حشرات نیست. چون باعث آلوده شده محیط زیست شده و بوی بد آن در منزل پخش می شود. اما در شرایطی که به هیچ محلول و ترکیب مناسب دسترسی نداشتید می توانید کمی نفت یا گازوئیل در چاه فاضلاب بریزید.

7- فراری دادن سوسک با برگ بو

یکی از روش های خانگی و طبیعی برای فراری دادن سوسک ها، استفاده از برگ بو است. علیرغم اینکه برگ بو برای انسان بوی خوبی دارد، اما مورد علاقه سوسک فاضلاب نیست. به همین دلیل می توانید چند برگ بو خشک شده را در مسیرهای رفت و آمد سوسک، داخل سرویس بهداشتی و نزدیک چاه فاضلاب قرار دهید.

8- چریش؛ قاتل سوسک

ترکیب بسیار موثر بعدی استفاده از پودر یا روغن چریش است. چریش و آب را با هم مخلوط کنید. سپس روی سوسک و مسیرهای رفت و آمد آنها اسپری کنید. این ترکیب خانگی از گذشته برای از بین بردن انواع حشرات فاضلاب از جمله سوسک کاربرد داشته است.

9- اسپری اکالیپتوس را فراموش نکنید!

اگر به دنبال روش خانگی از بین بردن سوسک سرویس بهداستی و توالت فرنگی هستید، ترکیب روغن اکالیپتوس و نعناع را جدی بگیرید. این دو روغن بوی بسیار تندی دارند و سوسک ها از آن فراری هستند. ترکیب این دو روغن را در مسیر عبور سوسک و اطراف چاه های فاضلاب ساختمان بریزید.

از بین سوسک توالت

10- خاک دیاتومه

با استفاده از خاک دیاتومه (Diatomaceous earth) می توانید یک حشره کش طبیعی با قدرت بالا تهیه کنید. چند قاشق خاک دیاتومه خوراکی را با شکر مخلوط کنید. سپس آن را اطراف چاه فاضلاب و گوشه های دیوار و مسیرهای رفت و آمد سوسک قرار دهید. سوسک ها به سمت شکر جذب شده و خاک را همزمان می خورند. این خاک با قدرت بالایی آب بدن سوسک را از بین برده و باعث مرگ آنها می شود.

11- سنبل الطیب یا علف گربه برای کشتن سوسک

انتخاب بسیار موثر بعدی، استفاده از گیاه یا علف گربه است. این گیاه از خانواده نعنایان است و به همین دلیل بوی تندی دارد. این بو اصلا مورد علاقه سوسک نیست. چند برگ از علف گربه را در بخش های مختلف حمام، سرویس بهداشتی و دستشویی و اطراف چاه های فاضلاب قرار دهید. به مرور متوجه می شوید که خبری از سوسک نیست!

سنبل الطیب یا علف گربه برای کشتن سوسکنکات مهم در از بین بردن سوسک چاه توالت فرنگی و فاضلاب

 • به هیچ عنوان سطل زباله را برای مدت طولانی در سرویس بهداشتی قرار ندهید.
 • در چاه های فاضلاب و توالت به صورت مرتب آب بریزید تا مسیر عبور فاضلاب شستشو داده شود.
 • تا حد امکان به صورت دوره ای در چاه های فاضلاب ترکیب جوش شیرین و سرکه بریزید.
 • در ساختمان های قدیمی تخلیه چاه به موقع را جدی بگیرید.
 • چاه های فاضلاب که استفاده زیادی ندارند را فراموش نکنید. با جوش شیرین می توانید چاه را تمیز کنید.
 • برای توالت ایرانی و سایر چاه های فاضلاب حتما از درپوش استفاده کنید.
 • دستمال توالت و رول کاغذی را نباید در دستشویی و سرویس بهداشتی برای مدت طولانی قرار دهید.
 • شکاف های بین درب و زیر آن را تا حد امکان پر کنید. در درزها می توانید خمیر سوسک کش قرار دهید.
 • قبل از استفاده از محلول های خانگی خطرات آن برای حیوانات خانگی و کودکان را مطالعه کنید.
 • در زمان استفاده از محلول و سموم شیمیایی حتما درب و پنجره را باز گذاشته و سیستم تهویه را روشن کنید.
 • در صورت استفاده از سپتیک تانک در محوطه ویلا و باغ حتما لایروبی چاه را در زمان مناسب انجام دهید.

جمع بندی

رعایت نظافت و شستشوی مداوم چاه های فاضلاب و تخلیه کردن سطل زباله توالت، حمام و دستشویی از بهترین راه ها برای جلوگیری از رشد سوسک در خانه است. اگر به هر دلیل با سوسک های فاضلاب در منزل روبرو شدید، ترکیبات خانگی مانند جوش شیرین، سرکه، آبلیمو، برگ بو، روغن اکالیپتوس و اسید بوریک می توانند انتخاب خوبی برای از بین بردن آنها باشند. علاوه براین، سموم شیمیایی سوسک کش نیز قدرت بالایی در این زمینه دارند.

به ما امتیاز بدید

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خونه من چند سال قبل کلی سوسک داشت و هر راه و روشی که بود رو امتحان کردم تا از بین برن اما تاثیر نداشت. در نهایت سم آمبوش رو داخل چاه های فاضلاب ریختم و گوشه های دیوار و اطراف چاه اسپری کردم. خیلی خوب بود و کلا ریشه کن شدن

  پاسخ
 • سلام سوسک حمام رو چطور از بین ببریم که کلا ریشه کن بشن؟

  پاسخ
  • سلام تمام روش هایی که در متن اشاره شد برای از بین بردن سوسک حمام مناسب هستن

   پاسخ
 • سلام این روش برای از بین بردن سوسک آمریکایی مناسبه یا سم خاصی باید برای این نوع سوسک استفاده بشه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید